Second League Division B Gruppe 4 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 9 teams
- Players: 199
- Foreigners: 2 Players 1.0%
- ø-Market value: €17k
- ø-Age: 22.1
Matchday 26 21/22
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(3.) FK Tyu | 3:0 | FK DB (13.) | ||
Sun
May 8, 2022
- 12:00 PM
|
||||
1.500 · Maksim Sutormin | ||||
Course of play | ||||
53' | 1:0 | |||
63' | 2:0 | |||
69' | ||||
90+1' | 3:0 | |||
(4.) FK NSK | 5:1 | S.Tuym (9.) | ||
Sun
May 8, 2022
- 12:00 PM
|
||||
550 · Vitali Evdokimov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 1' | |||
5' | 1:1 | |||
18' | 2:1 | |||
59' | 3:1 | |||
62' | 4:1 | |||
74' | 5:1 | |||
(6.) Zvezda | 2:1 | Irtysh (8.) | ||
Sun
May 8, 2022
- 1:00 PM
|
||||
750 · German Kovalenko | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 26' | |||
47' | 1:1 | |||
84' | 2:1 | |||
(15.) Lada | 2:3 | Amkar (5.) | ||
Sun
May 8, 2022
- 1:00 PM
|
||||
Vladislav Rybakov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 4' | |||
41' | 1:1 | |||
67' | 2:1 | |||
2:2 | 72' | |||
2:3 | 75' | |||
(11.) FK Ore | 2:2 | Ural 2 (7.) | ||
Sun
May 8, 2022
- 2:00 PM
|
||||
91 · Daniil Shemetov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 24' | |||
0:2 | 59' | |||
79' | 1:2 | |||
87' | 2:2 | |||
(14.) ZIZ | 0:6 | Chel (2.) | ||
Sun
May 8, 2022
- 2:00 PM
|
||||
300 · Mikhail Cheremnykh | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 26' | |||
0:2 | 34' | |||
0:3 | 41' | |||
0:4 | 57' | |||
0:5 | 69' | |||
0:6 | 79' | |||
(12.) Nosta | 0:3 | VU (1.) | ||
Sun
May 8, 2022
- 4:00 PM
|
||||
2.400 · Aleksey Lapatukhin | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 4' | |||
0:2 | 19' | |||
0:3 | 38' | |||
Table Second League Division B Gruppe 4 (-2023) 21/22
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Volga Uljanovsk | 24 | 33 | 54 | |
2 | Chelyabinsk | 25 | 24 | 53 | |
3 | Tyumen | 25 | 41 | 51 | |
4 | Novosibirsk | 24 | 25 | 50 | |
5 | Amkar Perm | 24 | 13 | 45 | |
6 | Zvezda Perm | 25 | 21 | 43 | |
7 | Ural 2 | 25 | 8 | 36 | |
8 | Irtysh Omsk | 24 | -4 | 31 | |
9 | Spartak Tuymazy | 24 | -15 | 29 | |
10 | Torpedo Miass | 24 | -12 | 28 | |
11 | Orenburg-2 | 24 | -14 | 26 | |
12 | Nosta | 24 | -21 | 21 | |
13 | Dinamo Barnaul | 24 | -18 | 19 | |
14 | Zenit Izhevsk | 24 | -33 | 12 | |
15 | Lada Togliatti | 24 | -48 | 8 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...