For using this site, please activate JavaScript.
Elfmeter Facebook-Blau Facebook-Messenger-Blau Facebook-Messenger-Weiss Groundhopping Laender Platzverweis Spiele Spieler Tore Torschuetzen Trainer Twitter-Blau Vereine Wettbewerbe WhatsApp-gruen alles_gelesen bc-land bc-spieler bc-verein bc-wettbewerb facebook fanticker fanticker_white favoriten google+ home instagram kalender_blue kommentare_beitraege_sprechblase linkedin liveticker_white mail-schwarz notification offizielle-homepage passwort pinterest rss schliessen share-blauaufweiss share-weissaufblau snapchat suche-grau suche thread_erstellen twitter vimeo whatsapp xing youtube

Transfermarkt
Match Centre

Calendar
Refresh - 1:46:22 AM
TM Live Scores today:
Fan ticker today:
105  Matches
00  Matches
11  live game(s)
0  live game(s)
88' Vasco da Gama Club de Regatas Vasco da Gama 1:4 Clube de Regatas do Flamengo Flamengo
79' Athletico-PR Club Athletico Paranaense 1:0 Clube Atlético Mineiro Atlético-MG
Line-ups Grêmio Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense 2:00 AM Sociedade Esportiva Palmeiras Palmeiras
43' Racing Club Racing Club 1:3 Club Atlético River Plate River Plate
Matchday 3 CA Patronato Club Atlético Patronato 4:00 PM Club Atlético Huracán Huracán
Matchday 3 Defensa Defensa y Justicia 8:30 PM Arsenal Fútbol Club Arsenal FC
Matchday 3 Lanús Club Atlético Lanús 10:45 PM Club Atlético Vélez Sarsfield Vélez Sarsfield
83' San Luis Atlético de San Luis 1:1 Tigres UANL Tigres UANL
Line-ups León Club León FC 2:00 AM Deportivo Guadalajara Chivas
38' NY Red Bulls New York Red Bulls 1:0 New England Revolution Revolution
9' Columbus Crew Columbus Crew SC 0:0 Toronto FC Toronto FC
8' Cincinnati FC Cincinnati 0:0 New York City FC NYCFC
9' Montreal Impact Montreal Impact 0:0 FC Dallas FC Dallas
Line-ups Chicago Fire Chicago Fire 2:00 AM Philadelphia Union Philadelphia
Line-ups Minnesota Utd. Minnesota United FC 2:00 AM Orlando City SC Orlando City SC
87' CD América CD América de Cali 0:1 Rionegro Águilas Rionegro Águila
54' Cúcuta Dep. Cúcuta Deportivo 1:0 Jaguares de Córdoba Jaguares FC
73' CD América CD América de Quito 2:0 Guayaquil City FC Guayaquil City
Matchday 2 Sheffield Utd. Sheffield United 3:00 PM Crystal Palace Crystal Palace
Matchday 2
Chelsea Chelsea FC 5:30 PM Leicester City Leicester
Matchday 2 Saint-Étienne AS Saint-Étienne 3:00 PM Stade Brest 29 Stade Brest 29
Matchday 2 Reims Stade Reims 5:00 PM RC Strasbourg Alsace R. Strasbourg
Matchday 2 Stade Rennais Stade Rennais FC 9:00 PM Paris Saint-Germain Paris SG
Matchday 1
E. Frankfurt Eintracht Frankfurt 3:30 PM TSG 1899 Hoffenheim TSG Hoffenheim
Matchday 1
Union Berlin 1.FC Union Berlin 6:00 PM RB Leipzig RB Leipzig
Matchday 1 Alavés Deportivo Alavés 5:00 PM Levante UD Levante
Matchday 1 Espanyol RCD Espanyol Barcelona 7:00 PM Sevilla FC Sevilla FC
Matchday 1 Real Betis Real Betis Balompié 9:00 PM Real Valladolid CF Real Valladolid
Matchday 1
Atlético Madrid Atlético Madrid 10:00 PM Getafe CF Getafe
Third Round Perugia AC Perugia Calcio 6:00 PM Brescia Calcio Brescia
Third Round Fiorentina ACF Fiorentina 6:15 PM AC Monza Monza
Third Round Cagliari Calcio Cagliari Calcio 8:30 PM Chievo Verona Chievo Verona
Third Round Udinese Calcio Udinese Calcio 8:30 PM FC Südtirol Südtirol
Third Round FC Empoli FC Empoli 8:30 PM Delfino Pescara 1936 Pescara
Third Round Hellas Verona Hellas Verona 8:30 PM US Cremonese Cremonese
Third Round Ascoli Ascoli Calcio 8:30 PM Trapani Calcio Trapani
Third Round Frosinone Frosinone Calcio 8:30 PM SS Monopoli 1966 Monopoli
Third Round Cittadella AS Cittadella 8:30 PM Carpi FC 1909 Carpi
Third Round Sassuolo US Sassuolo 8:45 PM Spezia Calcio Spezia Calcio
Third Round AC Pisa AC Pisa 1909 8:45 PM Bologna FC 1909 Bologna
Third Round SPAL SPAL 8:45 PM Feralpisalò Feralpisalò
Third Round Lecce US Lecce 8:45 PM US Salernitana 1919 Salernitana
Third Round Crotone FC Crotone 9:00 PM UC Sampdoria Sampdoria
Matchday 3 Fortuna Sittard Fortuna Sittard 12:15 PM Willem II Tilburg Willem II
Matchday 3 FC Twente FC Twente Enschede 2:30 PM RKC Waalwijk RKC Waalwijk
Matchday 3 AZ Alkmaar AZ Alkmaar 4:45 PM FC Groningen FC Groningen
Matchday 3
Feyenoord Feyenoord Rotterdam 4:45 PM FC Utrecht FC Utrecht
Matchday 3 Heracles Almelo Heracles Almelo 8:00 PM PSV Eindhoven PSV Eindhoven
Matchday 2 Desportivo Aves Desportivo Aves 5:00 PM CS Marítimo Marítimo
Matchday 2 Paços Ferreira FC Paços de Ferreira 5:00 PM CD Santa Clara Santa Clara
Matchday 2 Vit. Guimarães Vitória Guimarães SC 7:30 PM Boavista Porto FC Boavista
Matchday 2 Sporting CP Sporting CP 10:00 PM SC Braga Braga
Matchday 6 Rubin Kazan Rubin Kazan 1:00 PM Arsenal Tula Arsenal Tula
Matchday 6 Ufa FK Ufa 3:30 PM FK Rostov Rostov
Matchday 6 Dinamo Moscow Dinamo Moscow 6:00 PM Lokomotiv Moscow Loko Moscow
Matchday 3 Reading Reading FC 1:00 PM Cardiff City Cardiff
Matchday 1 Dep. La Coruña Deportivo de La Coruña 6:00 PM Real Oviedo Real Oviedo
Matchday 1 CD Numancia CD Numancia 6:00 PM AD Alcorcón Alcorcón
Matchday 1 Girona Girona FC 6:30 PM Sporting Gijón Sporting Gijón
Matchday 1 UD Las Palmas UD Las Palmas 8:00 PM SD Huesca SD Huesca
Matchday 1 Cádiz CF Cádiz CF 8:00 PM SD Ponferradina Ponferradina
Matchday 1 Konyaspor Konyaspor 6:15 PM MKE Ankaragücü Ankaragücü
Matchday 1 Y. Malatyaspor Yeni Malatyaspor 8:45 PM Istanbul Basaksehir FK Basaksehir
Matchday 1 Kasimpasa Kasimpasa 8:45 PM Trabzonspor Trabzonspor
Matchday 1 Göztepe Göztepe 8:45 PM Antalyaspor Antalyaspor
Matchday 6 CSKA Sofia CSKA Sofia 5:00 PM FK Arda Kardzhali Arda Kardzhali
Matchday 6 Cherno More Cherno More Varna 7:30 PM PFK Ludogorets Razgrad Ludogorets
Matchday 4
Sturm Graz SK Sturm Graz 5:00 PM Rapid Vienna Rapid Vienna
Matchday 4
Austria Vienna Austria Vienna 5:00 PM FC Admira Wacker Mödling Admira Wacker
Matchday 4
SCR Altach SC Rheindorf Altach 5:00 PM TSV Hartberg TSV Hartberg
Matchday 6 FC Botosani FC Botosani 5:00 PM CS Universitatea Craiova CS U Craiova
Matchday 6 FCSB FCSB 8:00 PM FC Politehnica Iasi FC Poli Iasi
Matchday 6 Silkeborg IF Silkeborg IF 12:00 PM SönderjyskE SönderjyskE
Matchday 6 Esbjerg fB Esbjerg fB 2:00 PM Lyngby BK Lyngby BK
Matchday 6 FC Midtjylland FC Midtjylland 4:00 PM Hobro IK Hobro IK
Matchday 6 Bröndby IF Bröndby IF 6:00 PM Aalborg BK Aalborg BK
Matchday 5 Piast Gliwice Piast Gliwice 3:00 PM Wisla Plock Wisla Plock
Matchday 5 Legia Warszawa Legia Warszawa 5:30 PM Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin
Matchday 5 Rakow Rakow Czestochowa 5:30 PM Lechia Gdansk Lechia Gdansk
Matchday 3
Dynamo Dresden SG Dynamo Dresden 1:30 PM 1.FC Heidenheim 1846 1.FC Heidenheim
Matchday 3
Holstein Kiel Holstein Kiel 1:30 PM Karlsruher SC Karlsruher SC
Matchday 3
Greuther Fürth SpVgg Greuther Fürth 1:30 PM SSV Jahn Regensburg Jahn Regensburg
Matchday 23 Matsumoto Yama. Matsumoto Yamaga 11:00 AM Nagoya Grampus Nagoya Grampus
Matchday 23 Gamba Osaka Gamba Osaka 12:00 PM Júbilo Iwata Júbilo Iwata
Matchday 20 Örebro SK Örebro SK 3:00 PM BK Häcken Häcken
Matchday 20 AIK AIK 3:00 PM Kalmar FF Kalmar FF
Matchday 20 Sirius IK Sirius 3:00 PM IFK Norrköping Norrköping
Matchday 20 Malmö FF Malmö FF 5:30 PM Falkenbergs FF Falkenberg
Line-ups UdeConce Universidad Concepción 2:00 AM Huachipato FC Huachipato FC
Matchday 2 Estoril Estoril Praia 12:15 PM SC Farense Farense
Matchday 2 Leixões Leixões SC 5:00 PM CD Nacional Nacional
Matchday 2 Cova Piedade CD Cova Piedade 5:00 PM CD Feirense Feirense
Matchday 2 FC Porto B FC Porto B 5:00 PM Varzim SC Varzim
Matchday 2 Vilafranquense UD Vilafranquense 7:15 PM SL Benfica B Benfica B
Matchday 5
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 1:00 PM Eintracht Braunschweig E. Braunschweig
Matchday 5
Carl Zeiss Jena FC Carl Zeiss Jena 2:00 PM SV Waldhof Mannheim Waldh. Mannheim
Matchday 5 Dunajska Streda DAC Dunajska Streda 6:00 PM MFK Zemplin Michalovce Michalovce
Matchday 1 Hatayspor Hatayspor 3:30 PM Altinordu FK Altinordu
Matchday 1 BB Erzurumspor Büyüksehir Belediye Erzurumspor 6:15 PM Istanbulspor Istanbulspor
Matchday 1 Altay SK Altay SK 8:45 PM Ümraniyespor Ümraniyespor
Matchday 1 Akhisarspor Akhisarspor 8:45 PM Adanaspor Adanaspor
Matchday 6 NK Bravo NK Bravo 4:00 PM NK Domzale NK Domzale
Matchday 6 NS Mura NS Mura 6:00 PM NK Rudar Velenje Rudar Velenje
Matchday 6 NK Aluminij NK Aluminij Kidricevo 8:15 PM NK Olimpija Ljubljana NK Olimpija
Matchday 20 Kokkolan PV Kokkolan Pallo-Veikot 4:00 PM HJK Helsinki HJK Helsinki