For using this site, please activate JavaScript.

Matches Oct 30, 2019

Second Round
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 8:7 on pens 1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg
  SC Verl SC Verl 9:8 on pens Holstein Kiel Holstein Kiel
 
VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg 1:6 RB Leipzig RB Leipzig
 
Werder Bremen SV Werder Bremen 4:1 1.FC Heidenheim 1846 1.FC Heidenheim
 
F. Düsseldorf Fortuna Düsseldorf 2:1 FC Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue
 
Bor. Dortmund Borussia Dortmund 2:1 Borussia Mönchengladbach Bor. M'gladbach
 
Hertha BSC Hertha BSC 8:7 on pens SG Dynamo Dresden Dynamo Dresden
 
FC St. Pauli FC St. Pauli 1:2 Eintracht Frankfurt E. Frankfurt
Second Round 1st leg Génération Foot Génération Foot 0:1 ESAE FC ESAE FC
Fourth Round Gümüshanespor Gümüshanespor 0:3 Samsunspor Samsunspor
  Van Spor FK Van Spor FK 1:0 Sancaktepe Futbol Kulübü Sancaktepe FK
  GMG Kastamonu GMG Kastamonuspor 5:6 on pens 24 Erzincanspor 24 Erzincanspor
  Keciörengücü Keciörengücü 3:1 Siirt Il Özel Idaresi Spor Siirt Idare
  Payasspor Payasspor 2:3 Manisa Futbol Kulübü Manisa FK
  Kemerspor 2003 Kemerspor 2003 2:3 Kasimpasa Kasimpasa
  Karacabey Bld Karacabey Belediye Spor 1:3 Tuzlaspor Tuzlaspor
  Karagümrük Fatih Karagümrük 4:1 Bandirmaspor Bandirmaspor
  Istanbulspor Istanbulspor 5:2 AET Büyükcekmece Tepecik Spor Tepecik Spor
  BB Erzurumspor Büyüksehir Belediye Erzurumspor 3:1 Bodrum Belediyesi Bodrumspor BB Bodrumspor
 
Genclerbirligi Genclerbirligi Ankara 0:2 Esenler Erokspor Erokspor
  Göztepe Göztepe 3:0 Sivas Belediye Spor Sivas Belediye
  Tarsus IY Tarsus Idman Yurdu 1:3 Fenerbahce SK Fenerbahce
Matchday 11 Real Sociedad Real Sociedad 1:2 Levante UD Levante
 
Valencia Valencia CF 1:1 Sevilla FC Sevilla FC
  Athletic Athletic Bilbao 3:0 RCD Espanyol Barcelona Espanyol
  Real Betis Real Betis Balompié 2:1 Celta de Vigo Celta de Vigo
 
Real Madrid Real Madrid 5:0 CD Leganés CD Leganés
Matchday 10
SSC Napoli SSC Napoli 2:2 Atalanta BC Atalanta
 
Lazio SS Lazio 4:0 Torino FC Torino
  Sampdoria UC Sampdoria 1:1 US Lecce Lecce
  Cagliari Calcio Cagliari Calcio 3:2 Bologna FC 1909 Bologna
  Sassuolo US Sassuolo 1:2 ACF Fiorentina Fiorentina
 
Juventus Juventus FC 2:1 Genoa CFC Genoa
  Udinese Calcio Udinese Calcio 0:4 AS Roma AS Roma
Matchday 12 Ak. Y. Konoplev Y. Konoplev Football Akademia 0:1 Akademia Zenit St. Petersburg Akademia Zenit
  DYuSSh CSKA DYuSSh CSKA Moskau 1:2 Akademia Lokomotiv Moskau Akademia Loko
  Akademia Dinamo Akademia Dinamo Moscow 1:0 Akademia Rubin Kazan Akademia Rubin
  DYuSSh Strogino DYuSSh Strogino Moskau 2:4 Akademia Spartak Moscow Akademia FCSM
  Saturn-Master Saturn-Master Egorjevsk 3:1 SShOR Zenit St. Petersburg SShOR Zenit
Matchday 11 Hibernian FC Hibernian FC 2:2 Livingston FC Livingston FC
  Motherwell FC Motherwell FC 2:1 Kilmarnock FC Kilmarnock FC
  Celtic Celtic FC 2:0 St. Mirren FC St. Mirren
  Ross County Ross County FC 0:4 Rangers FC Rangers
  Hamilton Acad. Hamilton Academical FC 0:1 Aberdeen FC Aberdeen FC
  St. Johnstone St. Johnstone FC 1:0 Heart of Midlothian FC Heart of Midl.
Matchday 13 KRC Genk KRC Genk 2:2 Royal Antwerp FC Royal Antwerp
  Standard Liège Standard Liège 2:0 Waasland-Beveren Waasl.-Beveren
  Zulte Waregem SV Zulte Waregem 0:2 Club Brugge KV Club Brugge
  KV Mechelen KV Mechelen 1:2 Sint-Truidense VV Sint-Truiden
Matchday 14 Radnicki Nis FK Radnicki Nis 0:2 FK Radnik Surdulica Radnik
  Cukaricki FK Cukaricki 2:1 FK Partizan Belgrade Partizan
  Red Star Red Star Belgrade 3:1 FK TSC Backa Topola FK TSC
  Vojvodina FK Vojvodina Novi Sad 1:0 FK Indjija FK Indjija
  Vozdovac FK Vozdovac 2:1 FK Rad Rad
  Mladost FK Mladost Lucani 0:1 FK Napredak Krusevac Napredak
  Javor-Matis FK Javor-Matis Ivanjica 1:0 FK Proleter Novi Sad Proleter
  Spartak FK Spartak Subotica 3:1 FK Macva Sabac Macva
final 1st leg IFK Mariehamn IFK Mariehamn 1:2 FC Honka FC Honka
Round of 16 NK BSK Bijelo Brdo NK BSK Bijelo Brdo 0:2 Slaven Belupo Koprivnica Slaven Belupo
  HNK Sibenik HNK Sibenik 2:1 NK Belisce NK Belisce
  NK Vinogradar NK Vinogradar 0:3 NK Lokomotiva Zagreb NK Lokomotiva
  NK Istra NK Istra 1961 1:2 NK Inter Zapresic Inter Zapresic
  HNK Gorica HNK Gorica 2:1 HNK Hajduk Split Hajduk Split
  NK Opatija NK Opatija 0:3 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
  NK Varazdin NK Varazdin 1:2 HNK Rijeka HNK Rijeka
Matchday 14 Botev Plovdiv Botev Plovdiv 1:1 FK Arda Kardzhali Arda Kardzhali
  FK Etar Etar Veliko Tarnovo 0:4 CSKA Sofia CSKA Sofia
  Neftochimik Neftochimik Burgas 0:0 PFK Ludogorets Razgrad II Ludogorets II
Quarter-Finals 2nd leg Rudar Velenje NK Rudar Velenje 0:2 NK Nafta 1903 NK Nafta 1903
  NS Mura NS Mura 8:6 on pens NK Domzale NK Domzale
Matchday 5 TSC Euskirchen TSC Euskirchen 1848/1913 0:0 GKSC Hürth GKSC Hürth
  SF Köllerbach SF Köllerbach 4:2 FSG Ottweiler/Steinbach FSG Steinbach
Matchday 15 Bad Pyrmont SpVgg Bad Pyrmont 1:4 TuS Sulingen TuS Sulingen
  1.FC Wunstorf 1.FC Wunstorf 2:3 SV Bavenstedt SV Bavenstedt
First Round Hennef 05 FC Hennef 05 1:0 FC Viktoria Köln Viktoria Köln
  FC Pesch FC Pesch 2:0 SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln
Matchday 8 Al-Dersimspor BSV Al-Dersimspor 3:1 Türkiyemspor Berlin Türkiyemspor
Matchday 21 SV der Bosnier SV der Bosnier Frankfurt 0:1 Hanauer SC 1960 Hanauer SC 1960
Matchday 11 FCM Schwerin FC Mecklenburg Schwerin 3:1 SG Aufbau Boizenburg SGA Boizenburg
Matchday 9 SV Dessau 05 SV Dessau 05 0:1 1.FC Bitterfeld-Wolfen Bitterfeld-W.
Quarter-Finals SV Hemelingen SV Hemelingen 1:3 Blumenthaler SV Blumenthaler SV
  OSC Bremerhaven OSC Bremerhaven 1:2 SC Borgfeld SC Borgfeld
  TSV Havelse TSV Havelse 7:6 on pens Lüneburger SK Hansa LSK Hansa
Round of 16 RW Essen Rot-Weiss Essen 9:0 SpVg Schonnebeck Schonnebeck
Fourth Round Harburger SC Harburger SC 2:1 AET SSV Rantzau SSV Rantzau
Matchday 29 Palmeiras Sociedade Esportiva Palmeiras 3:0 São Paulo Futebol Clube São Paulo
  Avaí FC Avaí Futebol Clube (SC) 1:3 Fortaleza Esporte Clube Fortaleza
  Atlético-MG Clube Atlético Mineiro 0:2 Associação Chapecoense de Futebol Chapecoense
Matchday 24 Cuiabá-MT Cuiabá Esporte Clube (MT) 3:3 Coritiba Foot Ball Club Coritiba FC
Matchday 11 River Plate Club Atlético River Plate 2:1 Club Atlético Colón CA Colón
  Argentinos Jrs. Asociación Atlética Argentinos Juniors 1:0 Club Atlético Talleres CA Talleres
  San Lorenzo Club Atlético San Lorenzo de Almagro 1:3 Defensa y Justicia Defensa
  CA Unión Club Atlético Unión 2:2 Club Atlético Independiente Independiente
Matchday 16 Tiburones Rojos Tiburones Rojos de Veracruz 1:0 Puebla FC Puebla FC
  San Luis Atlético de San Luis 0:1 CF América América
  Santos Laguna Santos Laguna 1:0 Querétaro FC Querétaro FC
  UNAM Pumas UNAM Pumas 5:1 Atlas Guadalajara Atlas
Matchday 20 CD América CD América de Cali 1:0 Asociación Deportivo Pasto Deportivo Pasto
  Indep. Medellín Independiente Medellín 1:1 Deportes Tolima Deportes Tolima
  Indep. Santa Fe Independiente Santa Fe 0:0 Atlético Nacional Atl. Nacional
  Patriotas Boyacá Patriotas FC 1:1 Alianza Petrolera Alianza Petrol.
  Envigado Envigado FC 1:1 Deportivo Cali Deportivo Cali
  Junior FC Junior FC 0:0 Cúcuta Deportivo Cúcuta Dep.
Matchday 23 Kagoshima Utd. Kagoshima United 1:0 FC Gifu FC Gifu
Round of 16 FK Minaj FK Minaj 2:0 PFK Lviv PFK Lviv
  MFK Mykolaiv MFK Mykolaiv 2:4 Desna Chernigiv Desna
  FK Mariupol FK Mariupol 1:0 Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk
  Ingulets Ingulets Petrove 2:1 SK Dnipro-1 SK Dnipro-1
  Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka 0:1 Vorskla Poltava Vorskla
  Alyans Alyans Lypova Dolyna 5:3 Girnyk-Sport Gorishni Plavni Girnyk-Sport
  FK Oleksandriya FK Oleksandriya 6:5 on pens Zorya Lugansk Zorya Lugansk
  Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv 2:1 AET Shakhtar Donetsk Shakhtar D.
Matchday 4 Sarajevo U17 FK Sarajevo Academy U17 4:0 NK Siroki Brijeg U17 S. Brijeg U17
Matchday 16 Slavia Slavia Mozyr 1:1 Dinamo Minsk Dinamo Minsk
  Torpedo Minsk Torpedo Minsk 0:3 Shakhtjor Soligorsk Soligorsk
  Dnyapro Mogilev Dnyapro Mogilev 0:1 BATE Borisov BATE Borisov
Matchday 9 NA Hussein Dey NA Hussein Dey 1:0 JS Saoura JS Saoura
  NC Magra NC Magra 1:2 USM Alger USM Alger
  JS Kabylie JS Kabylie 1:0 AS Aïn M'lila AS Aïn M'lila
  CR Belouizdad CR Belouizdad 1:0 ES Sétif ES Sétif
  US Biskra US Biskra 0:3 MC Algiers MC Algiers
  ASO Chlef ASO Chlef 1:1 CS Constantine CS Constantine
  CABB Arreridj CA Bordj Bou Arreridj 1:2 MC Oran MC Oran
Matchday 1 Suduva Suduva Marijampole 9:1 Atlantas Klaipeda Atlantas
  Zalgiris Zalgiris Vilnius 3:1 FK Panevezys FK Panevezys
Matchday 5 Berrechid Club Athletic Youssoufia Berrechid 1:1 Moghreb Tétouan Moghreb Tétouan
Second Round Chelmianka Chelmianka Chelm 0:2 Lechia Gdansk Lechia Gdansk
  Stalowa Wola Stal Stalowa Wola 5:4 on pens GKS Katowice GKS Katowice
  Stal Mielec Stal Mielec 2:0 Pogon Szczecin Pogon Szczecin
  Legia II Legia Warsaw II 1:0 Odra Opole Odra Opole
  Olimpia Elblag Olimpia Elblag 0:4 Rakow Czestochowa Rakow
  Pogon Siedlce Pogon Siedlce 0:4 Piast Gliwice Piast Gliwice
  Widzew Lodz Widzew Lodz 2:3 Legia Warszawa Legia Warszawa
Round of 16 Ac. Clinceni Academica Clinceni 2:0 FC Botosani FC Botosani
  Sanatatea Sanatatea Cluj 0:7 Petrolul Ploiesti Petrolul
  Foresta Suceava ACS Foresta Suceava 0:4 FC Dinamo Bucharest Dinamo Bucarest
  Chlumec n/Cidl. FK Chlumec nad Cidlinou 3:4 AET FC Viktoria Plzen Viktoria Plzen
  Mladá Boleslav FK Mladá Boleslav 3:1 FC FASTAV Zlin FC Zlin
  Banik Ostrava FC Banik Ostrava 2:0 AET SK Slavia Prague Slavia Prague
  C. Budejovice SK Dynamo Ceske Budejovice 0:4 AC Sparta Praha Sparta Praha
  Slovan Liberec FC Slovan Liberec 2:0 FK Teplice FK Teplice
Semi-Finals 1st Leg Gyeongju KHNP Gyeongju Korea Hydro & Nuclear Power 2:0 Cheonan City Cheonan City
Round of 16 Ebreichsdorf ASK Ebreichsdorf 0:5 Red Bull Salzburg RB Salzburg
 
FC Wacker FC Wacker Innsbruck 1:0 Wolfsberger AC Wolfsberger AC
 
LASK LASK 3:1 SC Rheindorf Altach SCR Altach
 
Grasshoppers Grasshopper Club Zurich 0:1 FC Luzern FC Luzern
  FC Winterthur FC Winterthur 1:0 FC Thun FC Thun
  FC Linth 04 FC Linth 04 0:2 FC Sion FC Sion
 
BSC Young Boys BSC Young Boys 4:0 FC Zürich FC Zürich
  Stade-Lausanne FC Stade-Lausanne-Ouchy 1:2 FC Basel 1893 FC Basel
  Viby IF Viby IF 0:2 Randers FC Randers FC
  Bröndby IF Bröndby IF 0:1 SönderjyskE SönderjyskE
Second Round Lecce U19 Lecce Primavera 0:1 Benevento Primavera Benevento U19
  Cremonese U19 Cremonese Primavera 7:6 on pens Salernitana Primavera Salernitana U19
  Sassuolo U19 Sassuolo Primavera 2:3 Bologna Primavera Bologna U19
  Pordenone U19 Pordenone Primavera 0:4 Hellas Verona Primavera Verona U19
  Genoa U19 Genoa Primavera 5:4 Virtus Entella Primavera Entella U19
  Napoli U19 Napoli Primavera 2:1 Lazio Primavera Lazio U19
  Spezia U19 Spezia Primavera 1:5 Milan Primavera Milan U19
First Round Heracles Almelo Heracles Almelo 4:3 RKC Waalwijk RKC Waalwijk
  Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk 5:2 Fortuna Wormerveer Fortuna Worm.
  De Treffers De Treffers 0:2 Twente Enschede FC Twente FC
  Harkemase Boys Harkemase Boys 1:2 FC Groningen FC Groningen
  Quick DH HV & CV Quick 0:4 Willem II Tilburg Willem II
  AFC Amsterdam AFC Amsterdam 5:7 on pens Odin '59 Heemskerk Odin '59
  Spakenburg SV Spakenburg 2:0 ASWH Ambacht ASWH
  Excelsior M Excelsior Maassluis 0:3 SC Heerenveen Heerenveen
  Groene Ster RKSV Groene Ster 6:4 on pens VVV-Venlo VVV-Venlo
  Ajax Amateurs Ajax Amateurs 4:5 on pens OFC Oostzaan OFC Oostzaan
  Sparta R. Sparta Rotterdam 1:0 FC Volendam FC Volendam
Third Round FC Le Mans FC Le Mans 3:2 OGC Nice OGC Nice
  Monaco AS Monaco 2:1 Olympique Marseille Marseille
  FC Niort FC Chamois Niort 1:2 FC Toulouse Toulouse
  Reims Stade Reims 2:1 Bourg-en-Bresse Péronnas 01 Bourg-en-Bresse
  FC Nantes FC Nantes 8:0 Paris FC Paris FC
  Montpellier HSC Montpellier 3:2 AS Nancy-Lorraine AS Nancy
  FC Metz FC Metz 4:5 on pens Stade Brest 29 Stade Brest 29
  SC Amiens SC Amiens 3:2 SCO Angers SCO Angers
5th round 1st leg Olymp. Volou Olympiakos Volou 0:3 Panionios Athens Panionios
  PS Kalamata PS Kalamata 3:0 AE Larisa AE Larisa
  AO Kavala AO Kavala 2:0 OFI Crete OFI Crete
  Panachaiki Panachaiki GE 1:3 Panathinaikos Athens Panathinaikos
Matchday 8 Junglinster FC Jeunesse Junglinster 1:2  FC Alisontia Steinsel Steinsel
Round of 16 Ural Ural Yekaterinburg 7:6 on pens Arsenal Tula Arsenal Tula
  Akhmat Grozny Akhmat Grozny 5:1 Luch Vladivostok Luch
  Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 2:5 on pens Shinnik Yaroslavl Shinnik
  CSKA Moscow CSKA Moscow 1:0 FK Ufa Ufa
  Zenit S-Pb Zenit St. Petersburg 4:0 Tom Tomsk Tom Tomsk
Second Round Kozármisleny Kozármisleny FC 1:2 Kisvárda FC Kisvárda
  Sényő FC Sényő FC 1:2 Mezőkövesd Zsóry FC Mezőkövesd
  FC Tiszaújváros FC Tiszaújváros	0:3 MOL Fehérvár FC Fehérvár
  Nagybajomi AC Nagybajomi AC 0:5 Dorogi FC Dorog
  Füzesgyarmat Füzesgyarmati SK 0:1 Békéscsaba 1912 Elöre SE Békéscsaba
  B.újfalu Berettyóújfalui SE 0:4 BFC Siófok BFC Siófok
  Budaörs Budaörsi SC 3:7 Zalaegerszegi TE FC Zalaegerszeg
  BKV Előre BKV Előre SC 1:3 Ferencvárosi TC Ferencváros
  Salgótarján Salgótarjáni BTC 1:7 Paksi FC Paksi FC
  Sárbogárd Sárbogárd SE 1:3 Vác FC Vác
  III. Kerület III. Kerület TVE Budapest 5:0 Nyíregyháza Spartacus Nyíregyháza
  Kazincbarcika Kazincbarcikai SC 0:2 AET Budapest Honvéd FC Honvéd
  FC Dabas FC Dabas 0:3 Diósgyőri VTK Diósgyőr
  Debreceni EAC Debreceni EAC 0:3 MTK Budapest MTK Budapest
  Vép Vép VSE 1:4 Szeged-Csanád - GA Szeged
  Tatabánya Tatabányai SC 0:2 Debreceni VSC Debrecen
  Maglódi TC Maglódi TC 0:15 Puskás Akadémia FC Puskás AFC
  Gázgyár ASR Gázgyár 1:4 ETO FC Győr ETO FC Győr
  Ménfőcsanak Ménfőcsanak ESK 0:2 Szombathelyi Haladás Haladás
  Tiszakécske Duna Aszfalt Tiszakécskei LC 0:1 Kaposvári Rákóczi FC Kaposvár
  SC Sopron SC Sopron 7:8 on pens Budafoki MTE Budafoki MTE
  Gyirmót FC Gyirmót FC Győr 3:0 Soroksár SC Soroksár
  Pápai PFC Pápai Perutz FC 3:4 AET Vasas FC Vasas FC
Matchday 17 Maardu U17 Maardu Linnameeskond U17 3:3 Ida-Virumaa U17 Ida-Virumaa U17
  Harju JK U17 Harju JK Laagri U17 2:6 Levadia Tallinn U17 Levadia U17
Round of 16 JK Viljandi JK Viljandi Tulevik 0:1 Jalgpallikool Tammeka JK Tammeka
  Paide Paide Linnameeskond 1:3 FC Flora Tallinn FC Flora
Semi-Finals 2nd Leg Geylang Geylang International 1:2 Tampines Rovers Tampines Rovers
  Warriors FC Warriors FC 9:6 on pens Brunei DPMM FC DPMM FC
Matchday 10 Benevento Benevento Calcio 2:0 US Cremonese Cremonese
  Frosinone Frosinone Calcio 3:0 Trapani Calcio Trapani
Matchday 9 Pro Vercelli FC Pro Vercelli 1892 0:1 Juventus U23 Juventus U23
Fourth Round
Liverpool Liverpool FC 10:9 on pens Arsenal FC Arsenal
  Aston Villa Aston Villa 2:1 Wolverhampton Wanderers Wolves
 
Chelsea Chelsea FC 1:2 Manchester United Man Utd
Matchday 9 Rio Ave FC Rio Ave FC 1:1 Moreirense FC Moreirense
  Marítimo CS Marítimo 1:1 FC Porto FC Porto
  Vit. Guimarães Vitória Guimarães SC 5:0 Belenenses SAD Belenenses SAD
  Benfica SL Benfica 4:0 Portimonense SC Portimonense
  Famalicão FC Famalicão 2:1 Gil Vicente FC Gil Vicente
Matchday 8 Nacional CD Nacional 1:1 Varzim SC Varzim
  Académico Viseu Académico Viseu FC 0:2 FC Porto B FC Porto B
Matchday 12 Balkany Zorya Balkany Zorya 1:1 Chornomorets Odessa Chornomorets
Semi-Finals Viking FK Viking Stavanger 3:0 Ranheim IL Ranheim IL
Matchday 5 Din. Zagreb II GNK Dinamo Zagreb II 3:0 NK Solin NK Solin
Matchday 25 Okzhetpes Okzhetpes Kokshetau 0:1 FC Astana FC Astana
Matchday 29 Kaysar Kaysar Kyzylorda 1:1 Tobol Kostanay Tobol Kostanay
  Shakhter K. Shakhter Karaganda 0:1 FK Atyrau Atyrau
Matchday 23 FK Andijon FK Andijon 1:1 Bunyodkor Tashkent Bunyodkor
  Bukhara FK Bukhara 0:1 FK Kokand 1912 Kokand 1912
Group A Philippines U22 Philippines U22 (Copa Paulino Alcantara) 1:2 Ceres-Negros FC Ceres-Negros FC
  Mendiola FC Mendiola FC 1991 1:0 Green Archers United FC G. Archers Utd.
Group B Phil. Air Force Philippine Air Force FC 1:2 Stallion Laguna FC Stallion FC
Round of 16 AS Trencin AS Trencin 4:0 MFK Skalica MFK Skalica
  SKF Sered SKF Sered 3:0 FC Petrzalka FC Petrzalka
  FK Poprad FK Poprad 3:0 MFK Dukla Banska Bystrica Banska Bystrica
  FC Nitra FC Nitra 3:2 Tatran Liptovsky Mikulas Liptovsky Mik.
  FK Senica FK Senica 4:5 on pens MFK Ruzomberok Ruzomberok
  Dunajska Streda DAC Dunajska Streda 4:3 on pens Spartak Trnava Spartak Trnava
Matchday 10 1.FC Köln II 1.FC Köln II 1:2 Fortuna Düsseldorf II F. Düsseldorf II
Matchday 21 Union Tornesch FC Union Tornesch 0:6 TuS Dassendorf TuS Dassendorf
  TuS Osdorf TuS Osdorf 3:3 SV Curslack-Neuengamme SV Curslack-N.
Matchday 9 FC Düren 1.FC Düren 1:4 FC Wegberg-Beeck Wegberg-Beeck
Matchday 12 Mechtersheim TuS Mechtersheim 1:2 FC Karbach FC Karbach
Matchday 11 TSG Neustrelitz TSG Neustrelitz 1:2 Greifswalder FC Greifswalder FC
Matchday 23 Lokomotiv Gomel Lokomotiv Gomel 0:2 Rukh Brest Rukh
Matchday 10 AKA OÖ U18 AKA LASK Juniors OÖ U18 2:3 AKA Wolfsberger AC U18 AKA WAC U18
  AKA Bgld. U18 AKA Burgenland U18 1:3 AKA Admira Wacker Mödling U18 AKA Admira U18
  AKA OÖ U16 AKA LASK Juniors OÖ U16 1:3 AKA Wolfsberger AC U16 AKA WAC U16
  Burgenland U16 AKA Burgenland U16 3:0 AKA Admira Wacker Mödling U16 AKA Admira U16
Matchday 9 FC Basel U18 FC Basel 1893 U18 3:0 BSC Young Boys U18 BSC YB U18
Matchday 22 Bella Vista Club Atlético Bella Vista 0:2 Central Español Central
Matchday 13 Gornik U19 Gornik Zabrze U19 0:2 Arka Gdynia U19 Arka Gdynia U19
  Jagiellonia U19 Jagiellonia Bialystok U19 1:5 Slask Wroclaw U19 Slask U19
  Korona U19 Korona Kielce U19 1:1 UKS SMS Lodz U19 UKS SMS U19
  Legia U19 Legia Warsaw U19 2:1 Gwarek Zabrze U19 Gwarek U19
Semi-Finals 2nd Leg Delfín SC Delfín SC 3:0 Barcelona SC Guayaquil Barcelona SC
Matchday 34 Metta FK Metta 0:3 FK Jelgava Jelgava
  Riga Riga FC 1:1 FK RFS RFS
Matchday 26 Ilbirs Bishkek FK Ilbirs Bishkek 4:0 FK Kara-Balta Kara-Balta
  Leader-Champion Leader-Champion Issyk-Kol 0:5 Alga Bishkek Alga Bishkek
  Neftchi Neftchi Kochkor-Ata 1:0 FK Dordoi Bishkek Dordoi Bishkek
Matchday 13 Torpedo Torpedo Erewan 2:0 FC Masis Masis
  CSKA Erewan CSKA Erewan 2:4 FC Sevan FC Sevan
Matchday 25 Madura United Madura United FC 1:0 TIRA-Persikabo TR-KABO
Matchday 8 Verbania Asdc Verbania 0:0 SC Caronnese Caronnese
  Savona Savona FBC 1:2 AC Bra Bra
  Sanremese Sanremese Calcio 1:0 Borgosesia Calcio Borgosesia
Matchday 11 Pro Sesto SSD Pro Sesto 4:2 US Inveruno Inveruno
  Villa d'Almè Villa d'Almè Valbrembana 1:4 US Folgore Caratese Caratese
  Brusaporto A.S.D. Brusaporto 0:1 Virtus Ciserano Bergamo 1909 Virtus Bergamo
  Scanzorosciate USD Scanzorosciate 2:1 ASD NibionnOggiono NibionnOggiono
  Virtus Bolzano Virtus Bolzano 1:2 Tritium Calcio 1908 Tritium
  Dro Alto Garda Dro Alto Garda Calcio 0:0 USD Castellanzese 1921 Castellanzese
  Seregno USD 1913 Seregno Calcio 1:0 US Levico Terme Levico Terme
  Ponte S.Pietro AC Ponte San Pietro 0:0 USD Caravaggio Caravaggio
  Sondrio Sondrio Calcio 0:2 Milano City FC Milano City
  Arconatese GS Arconatese 1:3 Legnano AC Legnano
  Montebelluna Calcio Montebelluna 1909 1:0 AC Delta Porto Tolle Delta PT
  Legnago FC Legnago Salus 0:0 Clodiense SSD Clodiense
  Campodarsego ACD Campodarsego 2:0 AC Vigasio Vigasio
  Mestre AC Mestre 1:0 Polisportiva Tamai Tamai
  Adriese 1906 US Adriese 1906 1:3 AC Belluno 1905 Belluno
  Cartigliano ASD Cartigliano 1:1 Luparense FC Luparense
  Union Feltre Union Feltre 1:0 AC Este 1920 Este
  Caldiero Caldiero Terme 0:1 Cjarlins Muzane Cjarlins Muzane
  Chions APC Chions 2:1 GSD Ambrosiana Ambrosiana
  ASD Villafranca ASD Villafranca Veronese 0:0 San Luigi Calcio San Luigi
Semi-Finals Los Angeles FC Los Angeles FC 1:3 Seattle Sounders FC Sounders FC
Matchday 8 Bloemfontein Bloemfontein Celtic 1:1 SuperSport United SuperSport Utd.
Group 10 Switzerland U17 Switzerland U17 1:2 Russia U17 Russia U17
  San Marino U17 San Marino U17 0:6 Romania U17 Romania U17
Group 2 Luxembourg U17 Luxembourg U17 0:7 Northern Ireland U17 N. Ireland U17
  Turkey U17 Turkey U17 0:4 Italy U17 Italy U17
Group 6 Hungary U17 Hungary U17 0:0 Serbia U17 Serbia U17
  Latvia U17 Latvia U17 0:1 Belarus U17 Belarus U17
Group A Brazil U17 Brazil U17 3:0 New Zealand U17 New Zealand U17
Group B Australia U17 Australia U17 2:2 Hungary U17 Hungary U17
Group C South Korea U17 South Korea U17 1:3 France U17 France U17
Group D Netherlands U17 Netherlands U17 1:3 Senegal U17 Senegal U17
Matchday 3 Chennaiyin FC Chennaiyin FC 0:1 ATK (diss.) ATK
Quarter-Finals FC Schaan FC Schaan 0:3 USV Eschen-Mauren Eschen-Mauren

Select date

Player birthdays

Coach birthdays

Transfers

  • Julien Fabri
    Age: 25 Years  France
    Position: Goalkeeper
    Market value: 400 K €
    Fee: Free transfer
    Stade Brest 29
     
    LB Châteauroux
  • Damir Bektic
    Age: 22 Years  Germany
    Position: Defensive Midfield
    Market value: 75 K €
    Fee: Free transfer
    Without Club
     
    FC Energie Cottbus
  • Daniel Alessi
    Age: 22 Years  Australia
    Position: Right-Back
    Market value: 50 K €
    Fee: Free transfer
    Sasso Marconi Zola SSD
     
    FC Hereford
  • Itzhak Ben Salomon
    Age: 34 Years  Israel
    Position: Centre-Forward
    Market value: 50 K €
    Fee: Free transfer
    Hapoel Lod
     
    FC Yermiahu Holon
  • Andraz Kolar
    Age: 19 Years  Slovenia
    Position: Goalkeeper
    Market value: 25 K €
    Fee: Free transfer
    NK Fuzinar
     
    ND Slovenj Gradec
  • Daniil Pavlov
    Age: 17 Years  Russia
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Arsenal Tula II
     
    FK Sochi II
  • Gianluca Zammit
    Age: 20 Years  Malta
    Position: Sturm
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Birkirkara FC U19
     
    Lija Athletic FC
  • Taylor Allen
    Age: 19 Years  England
    Position: Sturm
    Market value: -
    Fee: Loan
    Forest Green Rovers
     
    FC Hereford
  • Richard Whittingham
    Age: 28 Years  England
    Position: Central Midfield
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    Whitehawk FC
     
    FC Hereford
  • Diogo Martins
    Age: 21 Years  Portugal
    Position: Goalkeeper
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    CF Os Bucelenses
     
    GS Loures
  • Stathis Nakas
    Age: 23 Years  Greece
    Position: Right-Back
    Market value: -
    Fee: Free transfer
    AO Episkopi Rethymnou
     
    Tilykratis Lefkadas
  • Matt Taylor
    Age: 20 Years  England
    Position: Left-Back
    Market value: -
    Fee: Loan
    Harrogate Town
     
    Kettering Town
  • Liel Cohen
    Age: 21 Years  Israel
    Position: Mittelfeld
    Market value: 75 K €
    Fee: ?
    Hapoel Marmorek
     
    Hapoel Herzliya
  • Khasan Tashaev
    Age: 18 Years  Russia
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 50 K €
    Fee: ?
    CSKA Moscow II
     
    FK Sochi II
  • Ayman Kayal
    Age: 21 Years  Israel
    Position: Sturm
    Market value: 25 K €
    Fee: ?
    Ironi Nesher
     
    Unknown
  • Kürşat Gençtürk
    Age: 29 Years  Portugal
    Position: Defensive Midfield
    Market value: -
    Fee: ?
    FC Schwarzach
     
    Unknown
  • Nazar Abu Katifan
    Age: 20 Years  Israel
    Position: Right-Back
    Market value: -
    Fee: ?
    Hapoel Ikhsal
     
    Maccabi Ironi Ashdod
  • Netanel Morris
    Age: 20 Years  Israel
    Position: Centre-Forward
    Market value: -
    Fee: Loan
    Beitar Tubruk
     
    Maccabi Ironi Ashdod
  • William Ramírez
    Age: 28 Years  Guatemala
    Position: Left-Back
    Market value: -
    Fee: ?
    Deportivo San Pedro
     
    Santa Lucía Cotzumalguapa FC
  • Kasem Sindiani
    Age: 19 Years  Israel
    Position: Mittelfeld
    Market value: -
    Fee: Loan
    Maccabi Ahi Nazareth
     
    Hapoel Bnei Musmus
  • Adrián Romero
    Age: 20 Years  Spain
    Position: Central Midfield
    Market value: -
    Fee: ?
    CD Leganés B
     
    CD Illescas
  • Alexander Geraedts
    Age: 18 Years  Germany
    Position: Goalkeeper
    Market value: -
    Fee: ?
    FSV Duisburg U19
     
    Istanbul Basaksehir FK U19
  • Mohammad Bagheri
    Age: 20 Years  Iran
    Position: Right-Back
    Market value: -
    Fee: ?
    Paykan FC U21
     
    Esteghlal FC U21
  • Aidan Quinn
    Age: 21 Years  Scotland
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: Loan
    Montrose FC
     
    Heriot Watt University
  • Joseph Abiodun
    Age: 20 Years  Nigeria
    Position: Left Midfield
    Market value: -
    Fee: ?
    Sunshine Stars
     
    Rivers United FC
  • Richard Keogh
    Age: 33 Years  Ireland
    Position: Centre-Back
    Market value: 600 K €
    Fee: -
    Derby County
     
    Without Club
  • Caiuby
    Age: 31 Years  Brazil
    Position: Centre-Forward
    Market value: 400 K €
    Fee: -
    FC Augsburg
     
    Without Club
  • Iván Santillán
    Age: 28 Years  Peru
    Position: Left-Back
    Market value: 400 K €
    Fee: -
    Tiburones Rojos de Veracruz
     
    Without Club
  • Mykyta Tatarkov
    Age: 24 Years  Ukraine
    Position: Left-Back
    Market value: 325 K €
    Fee: -
    Without Club
     
    PFK Lviv
  • Mossoró
    Age: 23 Years  Brazil
    Position: Attacking Midfield
    Market value: 150 K €
    Fee: End of loan
    ABC Futebol Clube (RN)
     
    Sport Club Internacional
  • Tobias Reithmeir
    Age: 20 Years  Germany
    Position: Centre-Back
    Market value: 125 K €
    Fee: -
    Without Club
     
    SC Austria Lustenau
  • Denilson
    Age: 30 Years  Brazil
    Position: Centre-Forward
    Market value: 100 K €
    Fee: End of loan
    Bonsucesso Futebol Clube (RJ)
     
    AA Portuguesa (RJ)
  • Rustem Almaev
    Age: 21 Years  Russia
    Position: Left Winger
    Market value: 100 K €
    Fee: -
    Lada Dimitrovgrad
     
    Without Club
  • Gediminas Krusa
    Age: 28 Years  Lithuania
    Position: Central Midfield
    Market value: 75 K €
    Fee: -
    FK Banga Gargzdai
     
    Without Club
  • Zalimkhan Yusupov
    Age: 21 Years  Russia
    Position: Central Midfield
    Market value: 75 K €
    Fee: -
    Legion-Dinamo Makhachkala
     
    Without Club
  • Emiliano
    Age: 21 Years  Brazil
    Position: Mittelfeld
    Market value: 50 K €
    Fee: End of loan
    Coimbra Esporte Clube Ltda (MG)
     
    América Futebol Clube (MG) U20
  • Christian Mbulu
    Age: †23 Years  England
    Position: Centre-Back
    Market value: 50 K €
    Fee: -
    Without Club
     
    Crewe Alexandra
  • Vladislav Nurgaleev
    Age: 22 Years  Russia
    Position: Right Midfield
    Market value: 50 K €
    Fee: -
    Lada Dimitrovgrad
     
    Without Club
  • Gaetano Iannini
    Age: 36 Years  Italy
    Position: Central Midfield
    Market value: 25 K €
    Fee: -
    Without Club
     
    Nocerina 1910
  • Goran Popovic
    Age: 30 Years  Serbia
    Position: Right-Back
    Market value: 25 K €
    Fee: -
    NK Metalleghe BSI
     
    Without Club
  • Nicola Maretti
    Age: 20 Years  Italy
    Position: Right-Back
    Market value: 25 K €
    Fee: -
    FC Pavia 1911
     
    Alfonsine FC 1921
  • Tadas Norbutas
    Age: 25 Years  Lithuania
    Position: Goalkeeper
    Market value: 25 K €
    Fee: -
    FK Banga Gargzdai
     
    Without Club
  • Kennedy Nwanganga
    Age: 29 Years  Nigeria
    Position: Central Midfield
    Market value: -
    Fee: -
    AS Verbroedering Geel
     
    Without Club
  • Bilal Kilic
    Age: 25 Years  Turkey
    Position: Centre-Back
    Market value: -
    Fee: -
    Erbaaspor
     
    Without Club
  • Daniel Feuchter
    Age: 27 Years  Switzerland
    Position: Left-Back
    Market value: -
    Fee: -
    Career break
     
    FC Sursee
  • Joílson
    Age: 22 Years  Brazil
    Position: Central Midfield
    Market value: -
    Fee: End of loan
    ABC Futebol Clube (RN)
     
    Associação Atlética Santa Rita (AL)
  • Pabrício
    Age: 23 Years  Brazil
    Position: Sturm
    Market value: -
    Fee: End of loan
    Barra Mansa Futebol Clube (RJ)
     
    Barra da Tijuca Futebol Clube (RJ)
  • Dieguinho
    Age: 23 Years  Brazil
    Position: Attacking Midfield
    Market value: -
    Fee: End of loan
    Friburguense Atlético Clube (RJ)
     
    Resende Futebol Clube (RJ)
  • Niall Watson
    Age: 19 Years  England
    Position: Central Midfield
    Market value: -
    Fee: End of loan
    Sligo Rovers
     
    Accrington Stanley
  • Vitinho
    Age: 27 Years  Brazil
    Position: Central Midfield
    Market value: -
    Fee: End of loan
    Friburguense Atlético Clube (RJ)
     
    Resende Futebol Clube (RJ)