For using this site, please activate JavaScript.

Matches Sep 12, 1993

Third Round K. Offenbach Kickers Offenbach 4:6 on pens SV Werder Bremen Werder Bremen
  Pfeddersheim TSG Pfeddersheim 1:3 AET MSV Duisburg MSV Duisburg
 
Chemnitzer FC Chemnitzer FC 1:2 AET SG Wattenscheid 09 Wattenscheid 09
 
FC Schalke 04 FC Schalke 04 2:3 AET Bayern Munich Bayern Munich
Matchday 7
Liverpool Liverpool FC 0:1 Blackburn Rovers Blackburn
Matchday 2 CD Logroñés CD Logroñés 0:1 Racing Santander Racing
 
Sevilla FC Sevilla FC 1:1 CA Osasuna CA Osasuna
  Celta de Vigo Celta de Vigo 1:1 Real Oviedo Real Oviedo
  Real Sociedad Real Sociedad 2:2 Real Zaragoza Real Zaragoza
  UE Lleida Unió Esportiva Lleida 1:2 Athletic Bilbao Athletic
 
Real Madrid Real Madrid 1:3 Real Valladolid CF Real Valladolid
  Rayo Vallecano Rayo Vallecano 4:3 CD Tenerife CD Tenerife
Matchday 4 Reggio Audace Reggio Audace FC 1:1 Piacenza Calcio 1919 Piacenza
 
AS Roma AS Roma 2:3 SSC Napoli SSC Napoli
  Parma Parma Calcio 1913 2:1 Genoa CFC Genoa
  Foggia Foggia Calcio 1:1 Juventus FC Juventus
  Torino Torino FC 1:0 Udinese Calcio Udinese Calcio
  Cremonese US Cremonese 1:0 SS Lazio Lazio
  Sampdoria UC Sampdoria 2:1 US Lecce Lecce
  Cagliari Calcio Cagliari Calcio 1:0 Inter Milan Inter
 
AC Milan AC Milan 2:0 Atalanta BC Atalanta
Matchday 27 Lokomotiv NN Lokomotiv Nizhniy Novgorod 3:2 Rotor Volgograd Rotor Volgograd
  KamAZ KamAZ Naberezhnye Chelny 1:0 Ocean Nakhodka Ocean Nakhodka
  Ural Ural Yekaterinburg 3:1 Luch Vladivostok Luch
  Asmaral Moskau Asmaral Moskau 0:1 Tekstilshchik Kamyshin Tekstilshchik Kamyshin
Matchday 7 Heerenveen SC Heerenveen 1:0 VVV-Venlo VVV-Venlo
  FC Groningen FC Groningen 0:4 Feyenoord Rotterdam Feyenoord
  Sparta R. Sparta Rotterdam 0:0 PSV Eindhoven PSV Eindhoven
  FC Volendam FC Volendam 1:3 NAC Breda NAC Breda
 
Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles Deventer 3:3 FC Twente Enschede FC Twente
  Willem II Willem II Tilburg 4:1 SC Cambuur-Leeuwarden SC Cambuur
  MVV Maastricht MVV Maastricht 2:1 FC Utrecht FC Utrecht
 
Ajax Ajax Amsterdam 2:0 Roda JC Kerkrade Roda JC
  Vitesse Vitesse Arnhem 4:1 RKC Waalwijk RKC Waalwijk
Matchday 3 Gaziantepspor Gaziantepspor 3:0 Bursaspor Bursaspor
  Kocaelispor Kocaelispor 1:0 Zeytinburnuspor Zeytinburnuspor
  Karabükspor Kardemir Karabükspor 2:2 MKE Ankaragücü Ankaragücü
  Trabzonspor Trabzonspor 4:0 Samsunspor Samsunspor
  Altay SK Altay SK 3:1 Kayseri Erciyesspor K. Erciyesspor
  Genclerbirligi Genclerbirligi Ankara 1:1 Fenerbahce SK Fenerbahce
  Galatasaray Galatasaray SK 2:0 Karsiyaka Karsiyaka
Matchday 4 Panachaiki Panachaiki GE 2:2 Doxa Dramas Doxa Dramas
  Aris Saloniki Aris Thessaloniki 1:1 Iraklis Thessaloniki Iraklis
  Apollon Pontou Apollon Pontou 2:1 OFI Crete OFI Crete
  Panionios Panionios Athens 5:1 AE Larisa AE Larisa
  AO Xanthi AO Xanthi 3:0 APO Levadiakos APO Levadiakos
  PAOK Salonika PAOK Thessaloniki 1:0 FAS Naousa FAS Naousa
  Edessaikos AS Edessaikos 1:1 Apollon Smyrnis Apollon Smyrnis
Matchday 19 Viking FK Viking Stavanger 1:0 IK Start Start
  SK Brann SK Brann 1:1 Tromsø IL Tromsø
  Kongsvinger Kongsvinger IL 6:0 Fyllingen Fotball Fyllingen
  Rosenborg BK Rosenborg BK 2:0 Molde FK Molde FK
  FK Lyn FK Lyn 1:2 FK Bodø/Glimt Bodø/Glimt
Second Round Eintracht Wels SK Eintracht Wels 2:8 SK Sturm Graz Sturm Graz
  SV Leibnitz SV Leibnitz 3:4 on pens SAK Klagenfurt SAK Klagenfurt
Matchday 3 Palermo SSD Palermo 0:1 Ravenna FC Ravenna
  Cesena Cesena FC 2:2 AC Monza Monza
  Pescara Delfino Pescara 1936 1:1 Brescia Calcio Brescia
  Cosenza Cosenza Calcio 1:1 ACF Fiorentina Fiorentina
  Venezia Venezia FC 3:2 AC Pisa 1909 AC Pisa
  Fidelis Andria Fidelis Andria 2:1 Ascoli Calcio Ascoli
  Hellas Verona Hellas Verona 2:1 Calcio Padova Padova
  Lucchese AS Lucchese Libertas 1:0 Città di Acireale 1946 Acireale
  LR Vicenza LR Vicenza Virtus 1:5 SSC Bari Bari
Matchday 1 SC Leffe Società Calcio Leffe 1:0 AC Prato Prato
  Spezia Calcio Spezia Calcio 1:0 US Pistoiese 1921 Pistoiese
  Massese US Massese 1919 0:0 Bologna FC 1909 Bologna
  Triestina US Triestina 0:0 US Alessandria Calcio 1912 Alessandria
  Pro Palazzolo Pro Palazzolo 0:1 Como 1907 Como
  Carpi Carpi FC 1909 3:3 Mantova FC Mantova FC
  Pro Sesto SSD Pro Sesto 1:0 FC Empoli FC Empoli
  Fiorenzuola US Fiorenzuola 1922 2:1 Carrarese Calcio 1908 Carrarese
  SPAL SPAL 1:0 Chievo Verona Chievo Verona
  Nola SS Nola 1925 0:0 Casarano Calcio Casarano
  Siena Robur Siena 0:1 AC Perugia Calcio Perugia
  Potenza Potenza Calcio 2:0 US Avellino 1912 Avellino
  Siracusa Siracusa Calcio 1:1 SS Juve Stabia Juve Stabia
  Reggina Reggina 1914 1:0 SS Ischia Isolaverde Ischia
  AS Giarre Calcio AS Giarre Calcio 0:0 Chieti Calcio Chieti
  Salernitana US Salernitana 1919 0:0 Sicula Leonzio Sicula Leonzio
  AS Lodigiani AS Lodigiani 1:1 SS Matera Calcio Matera
  Sambenedettese US Sambenedettese 2:1 Barletta 1922 Barletta
Matchday 2 Espanyol RCD Espanyol Barcelona 0:0 SD Eibar SD Eibar
  CP Mérida CP Mérida 5:0 Burgos CF Burgos CF
  CD Toledo CD Toledo 5:0 Real Murcia CF Real Murcia
  Villarreal Villarreal CF 0:1 Real Madrid Castilla RM Castilla
  SD Compostela SD Compostela 2:1 CD Leganés CD Leganés
  RCD Mallorca RCD Mallorca 4:0 Cádiz CF Cádiz CF
  CA Marbella CA Marbella 1:1 CD Castellón CD Castellón
Matchday 7 ADO Den Haag ADO Den Haag 4:3 SC Telstar Telstar
Matchday 8 Innsbruck 1915 FC Wacker Innsbruck (1915) 2:2 SV Hall Hall
  Kundl SC Kundl 4:0 SV Fügen Fügen
  FC Vils FC Vils 2:5 SV Haiming/Ötztal Haiming/Ötztal
  Mayrhofen SVG Mayrhofen 1:2 SV Wörgl SV Wörgl
  Axams SV Axams 1:2 SK Rum Rum
Matchday 6 Kitzbühel FC Kitzbühel 2:2 Innsbrucker SK Innsbrucker SK
  Imst SC Imst 2:0 SV Innsbruck SV Innsbruck
  Ebbs SK Ebbs 2:2 FC Volders FC Volders
  Innsbrucker AC Innsbrucker AC 0:0 TSV Fulpmes Fulpmes
  Kematen SV Kematen 3:1 SC Mils Mils
  Rattenberg SV Rattenberg 3:1 SC Schwaz Schwaz
  Zell/Ziller SK Zell/Ziller 2:0 SV Landeck Landeck
Group B Venezuela Venezuela 2:1 Ecuador Ecuador
  Uruguay Uruguay 2:1 Bolivia Bolivia
Matchday 5 SC Norderstedt 1.SC Norderstedt 2:2 SV Werder Bremen II W. Bremen II
  Göttingen 05 1.SC Göttingen 05 1:2 SV Lurup SV Lurup
  H. Zehlendorf FC Hertha 03 Zehlendorf 0:2 1.FC Union Berlin Union Berlin
  Frohnauer SC Frohnauer SC 3:3 FSV Glückauf Brieske/Senftenberg FSV Brieske/Se.
  Anhalt Dessau FC Anhalt Dessau 0:2 Türkiyemspor Berlin Türkiyemspor
 
Energie Cottbus FC Energie Cottbus 3:0 Einheit Wernigerode FCE Wernigerode
  SCC Berlin SC Charlottenburg 0:2 Hertha BSC II Hertha BSC II
  Türkspor Türkspor Berlin 1:4 Hallescher FC Hallescher FC
  SV Merseburg 99 SV Merseburg 99 0:0 Lichterfelder FC Berlin LFC Berlin
  Eintr. Schwerin FC Eintracht Schwerin 4:4 FSV Optik Rathenow Optik Rathenow
  Neubrandenburg 1.FC Neubrandenburg 04 4:0 FC Eisenhüttenstadt E'hüttenstadt
  Spandauer SV Spandauer SV 3:1 FC Hansa Rostock II H. Rostock II
  Bornaer SV Bornaer SV 0:1 FSV Zwickau FSV Zwickau
  K. Markkleeberg Kickers 94 Markkleeberg 3:0 FSV Wacker Nordhausen W. Nordhausen
Matchday 6 Schalke 04 II FC Schalke 04 II 2:3 FC Gütersloh FC Gütersloh
  SC Verl SC Verl 4:2 VfR Sölde VfR Sölde
  SpVgg Marl SpVgg Marl 1:1 Borussia Dortmund II B. Dortmund II
 
Arm. Bielefeld Arminia Bielefeld 1:1 SG Wattenscheid 09 II Wattenscheid II
  SV Holzwickede SV Holzwickede 0:4 TSG Dülmen TSG Dülmen
  SpVg Brakel SpVg Brakel 4:1 Preußen Münster Preußen Münster
  FSV Gevelsberg FSV Gevelsberg 2:0 SC Paderborn 07 SC Paderborn
  Beckumer SV Beckumer SV 0:0 SpVgg Erkenschwick Erkenschwick
Matchday 5 RW Oberhausen Rot-Weiß Oberhausen 1:3 1.FC Bocholt 1.FC Bocholt
  FV Bad Honnef FV Bad Honnef 0:0 1.FC Köln II 1.FC Köln II
  Viktoria Köln SC Viktoria Köln 3:6 Schwarz-Weiß Essen SW Essen
  Leverkusen II Bayer 04 Leverkusen II 3:0 Sportfreunde Hamborn 07 Hamborn 07
  Pr. Krefeld Preußen Krefeld 1:0 Bonner SC Bonner SC

Select date

Player birthdays

Coach birthdays