3 Liga - Group II
Poland
League level:
Fourth Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 489
- Foreigners: 14 Players 2.9%
- ø-Market value: €2k
- ø-Age: 23.6
Matchday 29 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(11.) Cartus | -:- | Wikęd (17.) | ||
Fri
May 10, 2024
- 5:30 PM
|
||||
Filip Kaliszewski | ||||
L L L | Form | L W L | ||
Sporting record from 1 matches | ||||
Expected not to appear | ||||
() |
() |
|||
(5.) Zawisz | -:- | Sokol (13.) | ||
Fri
May 10, 2024
- 7:00 PM
|
||||
Pawel Mackowiak | ||||
W D L | Form | L L W | ||
Total value | ||||
Sporting record from 5 matches | ||||
(6.) Pogon | -:- | Noteć (9.) | ||
Sat
May 11, 2024
- 12:00 PM
|
||||
Piotr Wisniewski | ||||
W L L | Form | L L W | ||
Sporting record from 1 matches | ||||
Expected not to appear | ||||
- |
(), (), (Torn ...)(Torn ligaments)(injured) |
|||
(10.) Pogoń | -:- | Swit S (1.) | ||
Sat
May 11, 2024
- 2:00 PM
|
||||
Tomasz Lewandowski | ||||
L W D | Form | W W W | ||
Sporting record from 5 matches | ||||
Expected not to appear | ||||
(), () |
- | |||
(14.) Flota | -:- | Unia S (16.) | ||
Sat
May 11, 2024
- 2:00 PM
|
||||
Lukasz Buda | ||||
W L D | Form | W L L | ||
Total value | ||||
Sporting record from 1 matches | ||||
Expected not to appear | ||||
() |
- | |||
(4.) Blekit | -:- | Vineta (8.) | ||
Sat
May 11, 2024
- 3:00 PM
|
||||
Dawid Szymanski | ||||
D W W | Form | D L D | ||
Sporting record from 3 matches | ||||
(18.) KP Sta | -:- | Gedani (12.) | ||
Sat
May 11, 2024
- 4:00 PM
|
||||
Sebastian Pakuszewski | ||||
D L L | Form | L W W | ||
Sporting record from 3 matches | ||||
Expected not to appear | ||||
- |
() |
|||
(2.) Elana | -:- | Unia S (3.) | ||
Sat
May 11, 2024
- 4:00 PM
|
||||
Mikolaj Kujawski | ||||
W W D | Form | W W W | ||
Sporting record from 2 matches | ||||
Expected not to appear | ||||
() |
- | |||
Table 3 Liga - Group II 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Swit Szczecin | 28 | 44 | 67 | |
2 | Elana Torun | 28 | 24 | 55 | |
3 | Unia Swarzedz | 28 | 12 | 50 | |
4 | Blekitni | 28 | 16 | 49 | |
5 | Zawisza | 28 | 27 | 48 | |
6 | Pogon II | 28 | 8 | 44 | |
7 | Polonia Sroda | 28 | 2 | 44 | |
8 | Vineta Wolin | 28 | -8 | 44 | |
9 | Noteć Czarnków | 28 | 10 | 41 | |
10 | Pogoń Nowe S. | 28 | 1 | 40 | |
11 | Cartusia Kartuzy | 28 | 11 | 39 | |
12 | Gedania Gdansk | 28 | -2 | 38 | |
13 | Sokol Kleczew | 28 | -6 | 36 | |
14 | F. Swinoujscie | 28 | -17 | 33 | |
15 | Stolem | 28 | -16 | 30 | |
16 | Unia Solec | 28 | -31 | 21 | |
17 | Wikęd Luzino | 28 | -30 | 20 | |
18 | KP Starogard | 28 | -45 | 13 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...