Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 432
- Foreigners: 2 Players 0.5%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 10 12/13
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(2.) Arsena | 1:1 | ZvRyaz (9.) | ||
Sat
Sep 8, 2012
- 2:00 PM
|
||||
6.500 · Pavel Shadykhanov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 49' | |||
64' | 1:1 | |||
(7.) Sokol | 1:1 | Zenit (11.) | ||
Sun
Sep 9, 2012
- 4:00 PM
|
||||
3.000 · Sergey Kuznetsov | ||||
Course of play | ||||
1' | ||||
6' | 1:0 | |||
57' | ||||
66' | ||||
74' | ||||
1:1 | 75' | |||
(14.) STAMB | 2:0 | FK Ore (16.) | ||
Sun
Sep 9, 2012
- 4:00 PM
|
||||
1.000 · Ilia Trishin | ||||
Course of play | ||||
55' | 1:0 | |||
62' | 2:0 | |||
(3.) Metall | 2:2 | Metall (10.) | ||
Sun
Sep 9, 2012
- 5:00 PM
|
||||
1.500 · Oleg Sokolov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 9' | |||
11' | 1:1 | |||
52' | 2:1 | |||
79' | ||||
2:2 | 86' | |||
(5.) FK Gub | 4:2 | Liski (12.) | ||
Sun
Sep 9, 2012
- 5:00 PM
|
||||
2.300 · Maksim Kaplin | ||||
Course of play | ||||
14' | 1:0 | |||
28' | 2:0 | |||
2:1 | 43' | |||
52' | 3:1 | |||
78' | 4:1 | |||
4:2 | 90+1' | |||
(1.) Fakel | 3:2 | Kaluga (4.) | ||
Sun
Sep 9, 2012
- 5:30 PM
|
||||
7.800 · Vyacheslav Kharlamov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 15' | |||
36' | 1:1 | |||
38' | 2:1 | |||
2:2 | 45' | |||
73' | 3:2 | |||
(6.) AVGD | 1:0 | FK Pod (8.) | ||
Sun
Sep 9, 2012
- 5:30 PM
|
||||
1.800 · Denis Shpilev | ||||
Course of play | ||||
69' | 1:0 | |||
(13.) Vityaz | 2:1 | Metall (15.) | ||
Sun
Sep 9, 2012
- 6:00 PM
|
||||
700 · Maksim Chernetsov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 27' | |||
49' | 1:1 | |||
90+1' | 2:1 | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 12/13
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Fakel Voronezh | 10 | 4 | 24 | |
2 | Arsenal Tula | 10 | 7 | 21 | |
3 | Met. Lipetsk | 10 | 9 | 19 | |
4 | FK Kaluga | 10 | 6 | 17 | |
5 | Gubkin | 10 | 3 | 17 | |
6 | Avangard Kursk | 10 | 7 | 16 | |
7 | Sokol Saratov | 10 | 4 | 14 | |
8 | Zenit Penza | 10 | 3 | 13 | |
9 | Zvezda Ryazan | 10 | 7 | 13 | |
10 | Vityaz Podolsk | 10 | -1 | 13 | |
11 | Metallurg Vyksa | 10 | -3 | 13 | |
12 | FK Podolje | 10 | 5 | 12 | |
13 | Loko Liski | 10 | -3 | 12 | |
14 | Spartak Tambov | 10 | -15 | 10 | |
15 | M-O Oskol | 10 | -17 | 3 | |
16 | Orel | 10 | -16 | 2 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...