Second League Division B Gruppe 3 (-2023)
Russia
League level:
Third Tier
- Number of teams: 18 teams
- Players: 431
- Foreigners: 3 Players 0.7%
- ø-Market value: €8k
- ø-Age: 22.2
Matchday 14 11/12
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(11.) STAMB | 1:2 | Liski (14.) | ||
Wed
Jul 13, 2011
- 5:00 PM
|
||||
2.000 · Aleksandr Ksenafontov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 22' | |||
71' | 1:1 | |||
1:2 | 89' | |||
90' | ||||
(4.) Avanga | 1:0 | ZvRyaz (9.) | ||
Wed
Jul 13, 2011
- 5:30 PM
|
||||
6.500 · Denis Shpilev | ||||
Course of play | ||||
53' | 1:0 | |||
(7.) Kaluga | 3:2 | Metall (2.) | ||
Wed
Jul 13, 2011
- 5:30 PM
|
||||
1.300 · Aleksey Sukhoy | ||||
Course of play | ||||
9' | 1:0 | |||
35' | ||||
1:1 | 47' | |||
1:2 | 50' | |||
88' | 2:2 | |||
90' | 3:2 | |||
(13.) Zenit | 2:1 | FK Gub (6.) | ||
Wed
Jul 13, 2011
- 6:00 PM
|
||||
1.000 · Yuri Rubtsov | ||||
Course of play | ||||
14' | 1:0 | |||
42' | 2:0 | |||
2:1 | 47' | |||
(5.) Rusich | 2:1 | FK Pod (12.) | ||
Wed
Jul 13, 2011
- 6:00 PM
|
||||
4.000 · Aleksey Kovalev | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 5' | |||
35' | 1:1 | |||
43' | 2:1 | |||
90' | ||||
(3.) Vityaz | 1:3 | Sokol (8.) | ||
Wed
Jul 13, 2011
- 6:00 PM
|
||||
1.000 · Roman Chernov | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 9' | |||
23' | 1:1 | |||
36' | ||||
1:2 | 57' | |||
1:3 | 72' | |||
(1.) Salyut | 2:1 | Metall (10.) | ||
Wed
Jul 13, 2011
- 6:30 PM
|
||||
5.500 · Aleksey Kopylov | ||||
Course of play | ||||
9' | 1:0 | |||
1:1 | 21' | |||
90+3' | 2:1 | |||
Table Second League Division B Gruppe 3 (-2023) 11/12
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Salyut Belgorod | 14 | 20 | 34 | |
2 | Met. Lipetsk | 14 | 4 | 24 | |
3 | Avangard Kursk | 14 | 8 | 24 | |
4 | Vityaz Podolsk | 14 | 2 | 23 | |
5 | Rusichi Orel | 14 | 3 | 23 | |
6 | FK Kaluga | 14 | -2 | 19 | |
7 | Sokol Saratov | 14 | -2 | 17 | |
8 | Gubkin | 14 | -2 | 16 | |
9 | Zenit Penza | 14 | -3 | 16 | |
10 | Zvezda Ryazan | 14 | -6 | 14 | |
11 | M-O Oskol | 14 | -8 | 14 | |
12 | Loko Liski | 14 | -5 | 14 | |
13 | Spartak Tambov | 14 | -4 | 13 | |
14 | FK Podolje | 14 | -5 | 13 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...