Profile
Record of all refereed matches 2023/2024
The result is either the total result or the result of a selected season.
Competition | Competition | Appearances | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
30 | 128 | 5 | 3 | 8 | |||
Regional League Central | 5 | 16 | 0 | 1 | 1 | ||
Regional League East | 3 | 16 | 1 | 1 | 0 | ||
Regionalliga West | 11 | 48 | 1 | 1 | 4 | ||
ÖFB-Cup | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | ||
Bayernliga Nord | 1 | 4 | 0 | 0 | 0 | ||
Bayernliga Süd | 2 | 5 | 0 | 0 | 1 | ||
Salzburger Liga | 7 | 37 | 3 | 0 | 1 |
ÖFB-Cup
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
First Round | Jul 21, 2023 | SC/ESV Parndorf | Drassburg | 0:5 | 2 | - | - | 1 |
Regional League Central
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
8 | Sep 15, 2023 | Vorwärts Steyr (3.) | ASK Klagenfurt (16.) | 1:1 | 5 | - | - | 1 | |||||||||
12 | Oct 15, 2023 | ASK Klagenfurt (15.) | Vöcklamarkt (12.) | 3:1 | 5 | - | - | - | |||||||||
19 | Mar 22, 2024 | Vorwärts Steyr (5.) | Bad Gleichenb. (15.) | 3:2 | 3 | - | - | - | |||||||||
24 | Apr 26, 2024 | ASK Voitsberg (1.) | ASK Klagenfurt (10.) | 3:2 | 2 | - | - | - | |||||||||
28 | May 24, 2024 | SV Wallern (4.) | Amateure OÖ (5.) | 0:8 | 1 | - | 1 | - |
Regional League East
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
7 | Sep 8, 2023 | Ardagger (12.) | Mauerwerk (16.) | 0:0 | 5 | - | - | - | |||||||||
10 | Sep 30, 2023 | Wiener SC (9.) | Leobendorf (8.) | 2:2 | 3 | - | 1 | - | |||||||||
23 | Apr 13, 2024 | SR Donaufeld (2.) | Kremser SC (4.) | 1:1 | 8 | 1 | - | - |
Regionalliga West
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
1 | Jul 29, 2023 | Saalfelden (3.) | A. Salzburg (1.) | 0:1 | 9 | - | 1 | - | |||||||||
2 | Aug 4, 2023 | Hohenems (8.) | Schwaz (1.) | 3:0 | 4 | - | - | - | |||||||||
2 | Aug 6, 2023 | Altach Juniors (12.) | FC Kufstein (11.) | 1:1 | 2 | - | - | - | |||||||||
4 | Aug 18, 2023 | A. Salzburg (1.) | Bischofshofen (4.) | 3:0 | 4 | - | - | 1 | |||||||||
5 | Aug 26, 2023 | FC Kufstein (12.) | Hohenems (3.) | 1:0 | 4 | - | - | 1 | |||||||||
11 | Oct 7, 2023 | Schwaz (11.) | Altach Juniors (9.) | 1:0 | 5 | 1 | - | - | |||||||||
15 | Nov 4, 2023 | Imst (9.) | Wolfurt (15.) | 6:5 | 6 | - | - | - | |||||||||
17 | Mar 16, 2024 | Saalfelden (3.) | St. Johann (12.) | 1:0 | 9 | - | - | - | |||||||||
19 | Mar 30, 2024 | Dornbirner SV (14.) | Reichenau (4.) | 0:5 | 2 | - | - | - | |||||||||
26 | May 18, 2024 | Imst (8.) | Hohenems (2.) | 2:3 | 3 | - | - | 2 |
Bayernliga Nord
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
16 | Oct 6, 2023 | Ammerthal (5.) | Neudrossenfeld (8.) | 1:1 | 4 | - | - | - |
Bayernliga Süd
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
9 | Sep 1, 2023 | SV Heimstetten (5.) | VfR Garching (17.) | 4:1 | 2 | - | - | 1 | |||||||||
26 | May 1, 2024 | FC Pipinsried (9.) | 1.FC Sonthofen (12.) | 3:3 | 3 | - | - | - |
Salzburger Liga
Matchday | Date | Home team | Away team | Result | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23/24 | |||||||||||||||||
2 | Aug 11, 2023 | Eugendorf (13.) | Siezenheim (9.) | 1:1 | 5 | 1 | - | - | |||||||||
3 | Aug 15, 2023 | Henndorf (10.) | FC Puch (9.) | 1:3 | 10 | 1 | - | - | |||||||||
6 | Sep 3, 2023 | Seekirchen (3.) | UFC Hallein (6.) | 1:1 | 3 | - | - | - | |||||||||
13 | Oct 21, 2023 | USK Anif (14.) | Bramberg (11.) | 1:2 | 5 | - | - | - | |||||||||
19 | Apr 7, 2024 | Bramberg (13.) | Eugendorf (5.) | 2:2 | 5 | - | - | - | |||||||||
21 | Apr 20, 2024 | Siezenheim (7.) | Henndorf (10.) | 2:1 | 6 | 1 | - | 1 | |||||||||
28 | May 28, 2024 | Grödig (4.) | Eugendorf (8.) | 3:1 | 3 | - | - | - |